Selçuk’a Nasıl Gidilir?

Selçuk İlçesine İzmir Otogarından (Yenigaraj) , Gaziemir ve Üçkuyular Semt Garajlarından hareket eden otobüslerle doğrudan gelebilirsiniz.

Selçuk’a ulaşım Karayolu haricinde; Havayolu ve Demiryolu ile mümkündür.

İzmir’e veya Aydın’a ulaşmış olan ve Selçuk’a gelmek isteyenler Tren yolu yolculuğunu seviyorsa, TCDD Tren Saatlerini öğrenerek, İzmir yönünden gelecek olanlar Basmane veya Hat Üzerindeki diğer duraklardan Denizli yönüne giden trene binerek, Aydın Yönünden gelecekler ise izmir yönüne gidecek trenle ulaşabilirler.İzmir/Selçuk Güncel Tren Saatleri

Selçuk, UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan yerleri ile korunmaya alınmış ve bu tarihi alanların doğasını ve çevresini bozmamak adına yasaklara sahip bir ilçe iken, geçtiğimiz dönemlerde (2017) belediyenin ulaşım problemlerine çözüm olarak geliştirdiği bir kaç düzenlemeden geçmiştir. Bunların en başında şehiriçi otobüs seferleri gelmektedir ve ulaşım çok ucuz ödeme karşılığında her yere sağlanabilmektedir. İlçede ticari taksiler, kiralık araçlar ve minibüsler hizmet veren diğer olanaklardır. Ancak ilçe içinde ulaşımı daha rahat sağlayabilmek adına şahsi aracınız ile gelmenizi tavsiye ederiz. Siz değerli ziyaretçilerimiz Kendi aracınız ile gelmek isterseniz. İzmirden Torbalı üzeri veya Otobandan gelerek Belevi gişelerden Selçuk’a bağlanabilirsiniz. Aynı zamanda Aydın yönünden gelecekler içinde geçerlidir.

İzmir yönünden Selçuk ilçesine sahil yolundan gitmek isteyen, doğanın mavi ile buluştuğu denizi kuş bakışı izleme keyfini sürmek istiyorsanız Menderes üzerinden gelip pamucak kavşağından Selçuk’a gelebilirsiniz.

Ulaşım olanağı sadece Karayolu ile bitmiyor. Hava yolu ile dünyanın neredeyse her yerinden  Selçuk ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Valizini topla biletini al ve süzül kuşlar gibi bulutlarda haydi İzmir’in incisi… Seni bekliyor doyulmaz tarihi, Mavi bayraklı denizi ve Doğasıyla…

ABD(Adnan Menderes Havaalanı) Havaalanı’na indiğinizde İzban veya TCDD Treni ile Selçuk’a ulaşabilirsiniz…

Tabiki en önemlisi tarihi bir yandan liman’a dayanan Selçuk’a Kuşadası limanına demir atan yolcu gemileri ile gelmekte mümkündür.

Bu sayfayı Paylaş

Bunlarada bakabilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir